Prodej orchideje

Chystáte se rozšířit svou stávající sbírku a nebo si koupit první orchideje? V tomto přehledu se podíváme na nejlepší způsob nákupu orchideje pro začátečníky a to v některém hobbymarketu jako například OBI. Řekneme si také přibližnou cenu, kterou můžeme očekávat.

Špatné není ani zvolit nákup orchideje v květinářství. Výhodou je, že tam často potkáme prodavače, kteří problematice rozumí a mohou nám tak poradit. Takové znalosti od prodavače v prodejne některého hobbymarketu nemůžeme očekávat.

Zato internetové prodejny bych doporučoval spíše zkušenějším uživatelům, kteří už vědí co chtějí. I tak je nákup přes internet vždy riskantní a kvůli poštovnému i dražší. Navíc nemáme tu možnost si orchidej před koupí důkladně prohlédnout a i samotná cesta může orchideje poškodit.

Kdy nakupovat? Nejideálnější je určitě kupovat orchideje v období vegetačního růstu, kdy mají nejvíce sil a dokaží se nejlépe adaptovat novým podmínkám. To bývá najaře a v létě. Velmi populární je kupovat orchideje jako vánoční dárek. Je to pochopitelné a nelze tomu odolat. Musíme však počítat s tím, že aklimatizace bude probíhat hůře. Pozor také při převozu z obchodu na nízké teploty, které mohou rostlinu těžce poškodit.

Tagy: zahradní nábytek, baumax, zahradní traktory, pracovní boty, ceny orchideje, samozavlažovací květináče pro orchideje, orchideje v hobbymarketech, květináče lechuza, prodej orchideje, hornbach