Druhy orchideje

Orchideje původem pocházejí z tropických lesů Střední a Jižní Ameriky a Asie. Rozdělujeme je podle způsoby výživy na geofyty rostoucí v půdě(také někdy nazývané terestické orchideje) a na epifyty-ty rostou v korunách stromů.

Při koupi se doporučuje dobře si vybírat druh. Ne všechny druhy jsou totiž vhodné pro začátečníky. Pro pěstování orchidejí doma jsou určitě nejvhodnější rostliny teplomilné nebo středně teplomilné. Máme-li možnost umístit orchideje na zimu např. do sklepa nebo do garáže, můžeme pěstovat doma i orchideje studenomilné.

Mezi nejoblíbenější druhy vhodné po začátečníky patří v prvé řadě Phalaenopsis, která je nejpolulárnější a nejvhodnější pro pěstování orchidejí doma. Dále jsou pak pro začátečníky do domácích podmínek vhodné druhy Paphiopedilum, Cattleye, a orchideje Dendrobium, Oncidium, dále je možné s náležitou péčí, pěstovat doma orchideje Cymbidium, Coelogyne, Epidendrum, a Pleione.

Mezi nejpopulárnější hybridy orchideje patří orchidej Vanda, známá pro své krásné květy a atypický způsob pěstování. Pěstujeme ji totiž ve váze bez substrátu.

Tagy: orchideje cymbidium, orchideje epidendrum, orchidej vanda, orchideje paphiopedilum, orchideje oncídium, samozavlažovací květináče lechuza, orchideje dendrobium, rotační sekačky, orchideje cattleya, zahradní kamna