orchideje Dendrobium

Rod Dendobrium obsahuje více něž tisíc různých druhů orchidejí a řadí se tak mezi nejpočetnější. Vyskytuje se v rozmanitých oblastech světa od Japonska až po Austrálii. Většina z nich jsou epifytické druhy, menšina jich roste v půdě.

Nejznámější a nejvhodnější pro pěstování orchidejí doma je Dendobrium phalaenopsis. Tento druh je u nás velmi populární. Je to zástupce teplomilných orchidejí, a podle toho se také o něj musíme starat. Ve zkratce – rostlina má ráda světlo, ale ne přímé slunce. Záléváme ji až po vyschnutí substrátu. Nesnese přemokření. Hnojíme ve vegetačním období jednou za čtrnáct dní. Má ráda pokojové teploty kolem 22°C. Podrobnosti týkající se obecné péče o teplomilné orchideje naleznete v sekci Jak pěstovat orchideje doma.

Ostatní zástupce tohoto druhu seženeme spíše jen ve specializovaných květinářstvích nebo od pěstitelů. Mezi tyto druhy patří např. Dendrobium nobile nebo Dendrobium wardianum. Obě jsou studenomilné orchideje a z tohoto důvodu do běžných bytů ne zcela vhodné. Přes léto jim svědčí letnění a v zimě nižší teploty s minimální zálivkou.

orchidej Dendobrium

Tagy: světlo, dendrobium nobile, dendobrium phalaenopsis, epifytické orchideje, květinářství, hornbach, teplomilné orchideje, baumax, orchideje dendrobium, dendrobium wardianum