Vlhkost

Orchidejím nejvíce vyhovuje vysoká vzdušná vlhkost(relativní vlhkost vzduchu 60–80%), a proto jím ji dopřejeme co nejvíce. Při vyšší vlhkosti se orchidejím bude skvěle dařit.

Máme na výběr několik způsobů jak orchideje doma zvlhčovat. Můžeme je například umístit do skleněné vitríny společně s jinými rostlinami(nejlepší jsou popínavé rostliny s velkou plochou listů, které udržují vlhkost).Ve vitríně se tak vytvoří stálé mikroklima a nám bude stačit je jen jednou za čas zvhčit. Pokud si nechceme skleněnou vitrínu pořizovat a necháme doma orchideje např. na okenním parapetu, je nutné je pak rosit 2× denně-ráno a večer. I bez vitríny můžeme do blízkosti orchideje umístit jiné květiny, které budou udržovat vlhkost. Jako alternativní způsob zvhčování můžeme použit misku, kterou naplníme mechem nebo keramzitem a vodou a podložíme ji pod květináč. Pozor však aby dno květináče nebylo přímo ponořeno ve vodě.

Nesmíme to však s vlhkostí příliš přehánět, aby rostlina nezačala zahnívat.

Tagy: vlhkost, vertikulátory, zavlažování, provzdušňovače, postřikovače, foukače, drtiče větví, vrtačky, květináče pro orchideje, frézky